Вірмени побилися з українцями через землю, дійшло до вбивства.
Останній конфлікт, що стався в Марганці на Дніпропетровщині за участю представників вірменської громади й закінчився вбивством міліціонера Сергія Бондаренка, став найбільш трагічним і резонансним, проте був далеко не першим випадком, який вказує на певну проблемність, що виникла у взаємовідносинах громадян України вірменської національності з етнічними українцями.
АВТОР: Олексій МАЗУР,Дніпропетровськ
Про численні випадки неповажного ставлення до себе з боку представників вірменської діаспори та невдоволення їхньою некоректною поведінкою місцеві жителі відкрито заявляють на телевізійні камери під час мітингів, що розпочалися невдовзі після інциденту в кав'ярні і продовжують відбуватися.
Але як би це не було прикро констатувати, Марганець виявився не єдиною тривожною точкою на терені області, яка засвідчує деяку напругу в міжнаціональних відносинах.
"На Дніпропетровщині визріває українсько-вірменський конфлікт: жителі Магдалинівського району скаржаться на некоректну поведінку й утиски з боку місцевої вірменської діаспори " - так називалася минулорічна стаття від 09.07.2008, в якій дніпропетровське інтернет-видання "СПЕЦКОР" розповів про скарги українських селян на представників вірменської громади.
Марганецькі події з точки зору влади:
Анатолій Науменко: "У подіях, що сталися в місті Марганець Дніпропетровської області, немає конфліктної ситуації на міжнаціональному грунті"
Як уже повідомлялося, 28 червня, до Марганецького міського відділу міліції надійшло повідомлення про те, що в одному з місцевих кафе виникла бійка. На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група.
З'ясувалося, що в кафе відпочивали дві компанії місцевих мешканців, у складі яких перебували громадяни України вірменського походження. Раптом між відпочивальниками виник конфлікт на побутовому ґрунті, який згодом переріс у бійку.
Інспектор патрульної служби, 22-річний сержант міліції Сергій Бондаренко, який перебував у цей час поза службою, намагався вгамувати учасників конфліктуючих сторін. Під час бійки уродженець Республіки Вірменії наніс смертельне ножове поранення працівнику міліції в серце. За фактом вбивства порушено кримінальну справу за ч.1 ст.115 ("Умисне вбивство") Кримінального кодексу України.
За словами начальника ГУМВС України в Дніпропетровській області Анатолія Науменка, трьох учасників бійки, серед яких і той, котрий смертельно поранив потерпілого, доставили до лікарні.
Водночас до медичного закладу прибули родичі та знайомі потерпілих, між якими виник черговий конфлікт, що переріс у хуліганські прояви. Зокрема, було пошкоджено п'ять автомобілів.
З метою запобіганню групових порушень громадського порядку вжито відповідні попереджувально-профілактичні заходи:
- Наразі не має конфліктної ситуації на міжнаціональному грунті. Цю ситуацію вигадують ті, кому це вигідно. Ми переговорили зі старшими вірменської общини. У районі дислокації мешканців вірменської общини контролюють ситуацію підрозділи міліції. Ми встановили всіх учасників цієї події, вони перебувають у Марганецькому міськвідділі міліції.
За інформацією ДЗГтаМД МВС України
Дніпропетровська організація УНП вимагає відставки міського голови Марганця та "чистки" в правоохоронних органах
"Ми висловлюємо наше глибоке співчуття родині загиблого, - говорить лідер обласного осередку А. Сокоринський. - Ми категорично відкидаємо закиди, що начебто в цих подіях винен "український націоналізм". Вірмени живуть в Україні з часів Київської Русі, завжди були шановним народом і їх ніколи ніхто не чіпав, навіть під час повстань . Але що коїться зараз? Кримінальні елементи, яким на батьківщині загрожує в'язниця, тікають до України, тут легко легалізуються, об'єднуються в банди за національною ознакою та тероризують населення, зневажаючи наші закони і традиції. До речі, серед жертв цього злочинного угруповання є і етнічний вірмен, який зараз в реанімації. Міліція стала для злочинців "дахом", а от чесних мігрантів вона переслідує, вимагаючи данину! Випадок в Марганці - вже третій у нашій області, у людей уривається терпець."
"Великою помилкою стала ліквідація відділу з питань міграції в структурі облдержадміністрації, - акцентує голова ДОО УНП, - тепер міграцією, як соціальною проблемою, просто ніхто не займається! Проблема є, а вирішувати її нікому".
"Дніпропетровська організація УНП підтримує висловлену на мітингу вимогу мешканців Марганця про відставку міського голови та керівництва правоохоронних органів, - заявляє А.Сокоринський. - Так само ми вважаємо за необхідне проведення прозорих службових розслідувань в правоохоронних органах."
Заява Дніпропетровської організації Української Народної партії:
Трагічні події в м. Марганець - наслідок недолугої політики в області міграції, коли міграцією, як політичним явищем, фактично ніхто не займається, відділ з питань міграції держадміністрації ліквідовано.
Кримінальні елементи, які приїздять в Україну (часто тому, що в них на батьківщині під ногами горить земля) легко легалізуються, а правоохоронні органи стають дахом для їх кримінальних справ.
Спроби громадськості звернути увагу на цю проблему відкидалися під приводом "політкоректності", хоча ігнорування проблеми не може бути коректним за визначенням.
Дніпропетровська організація Української Народної партії висловлює співчуття родини загиблого та вимагає:
1) Відставки міського голови м. Марганець, який втратив контроль над ситуацією в місті та керівництва правоохоронних органів міста.
2) Проведення службового розслідування в правоохоронних органах Марганця, які допустили тероризування цілого міста кримінальним угрупуванням.
3) Зміни державної політики в галузі міграції, відновлення в структурі облдержадміністрації відділу, який професійно займався б питаннями міграції, ретельної перевірки тих мігрантів, що намагаються легалізуватися в Україні.
Марганчани обурені бездіяльністю місцевою влади
Мешканці Марганця звернулись до ВО "Свобода" за допомогою донести правду про події, які відбулись в їхньому місті 28 червня. Ось текст звернення:
"28 червня 2009 року у м. Марганець Дніпропетровської області сталася надзвичайна подія: у кав'ярні, розташованій у приміському селищі Острів, зупиняючи бійку між двома компаніями, в одній з яких були вірмени, загинув 22-річний сержант міліції Сергій Бондаренко.
Зі слів свідків цих подій, ініціаторами бійки були саме громадяни України вірменської національності, серед яких був один українець - всього 5 осіб.
Події розгортались наступним чином: спортсмени спортклубу "Гірняк" святкували у кав'ярні день народження своїх товаришів. Коли більша частина хлопців-спортсменів роз'їхалась, громадяни України вірменської національності почали провокувати спортсменів (теж 5 осіб) на бійку (грубити, ображати), принижуючи гідність громадян України.
Сергій Бондаренко у цій ситуації відреагував як працівник правоохоронних органів, хоча він на той момент був не при виконанні своїх службових обов'язків та спробував локалізувати конфлікт, за що отримав у відповідь удар ножем у серце (хоча громадяни України вірменської національності знали, що Сергій є працівником міліції, та перед даними подіями він не раз попереджав їхні протиправні дії).
Рана виявилася не сумісною з життям і смерть наступила миттєво. Була викликана бригада швидкої допомоги.
Після такого жорстокого вбивства розпочалася бійка між групою громадян України вірменської національності та спортсменами спортклубу "Гірник".
В результаті цього всі спортсмени отримали ножеві поранення різної важкості, а громадяни України вірменської національності спробували зникнути з місця події.
Після приїзду бригади медиків всіх поранених доставили до міської лікарні, поблизу якої сталася чергова бійка, але вже між мешканцями міста Марганець та громадянами України вірменської національності.
Направляючись до лікарні один з постраждалих дізнався про те, що там відбувається і у цілях особистої безпеки взяв з собою рушницю. Прибувши на місце події, він зробив два вистріли вгору, в повітря та віддав (добровільно) зброю представникам правоохоронних органів.
В результаті цих подій у реанімаційному та хірургічному відділеннях міськлікарні опинились 3 особи з важкими пораненнями.
Судити про те, що відбулося як про міжнаціональну ворожнечу ми не можемо, так як серед спортсменів були вірмени та серед вірмен були українці.
Але в цій ситуації виникає питання, чому місцева влада бездіє?
Адже поведінка саме цієї компанії громадян України вірменської національності неодноразово опинялася в полі зору громадян міста. Поведінка цих осіб обурює і пересічних мешканців і підприємців. І саме це створює стереотип ненависті до цієї нації.
Ми, що нижче підписалися, вважаємо що все, що відбулося є наслідком бездіяльності нашого місцевого самоврядування, халатного ставлення до виконання своїх службових обов'язків, некомпетентності і байдужості до подій, які відбуваються у місті.
Просимо поставитися до нашого звернення з розумінням та повною відповідальністю, та посприяти у справедливому вирішенні конфлікту".
Всього - 163 підписи.


Коментарі [0]